Merdiven Asansörlerinin Fiyatları Neden Euro

Çoğu Türk müşteri bizlere soruyor “neden merdiven asansörlerini döviz ile satıyorsunuz” diye. Sizlere buradan açıklama yaparak konuyu izah etmek istiyoruz.

Öncelikle koltuklu merdiven asansörleri Türkiye’de üretilmiyor ve yurt dışından ithal ediliyor, dolayısı ile maliyetlerimiz döviz ve euro cinsinden hesaplanıyor. Türk lirasının euro karşısında devamlı değer kaybetmesi sonucu, eğer TL olarak kuru sabitleyip satış yaparsak zarar ediyoruz. Çünkü 1000 euronun karşılığı bugün başka yarın başka oluyor. Bu durumda kur bazen aşağı düşüyor ve müşterimiz diyorki şimdi siz zarar ediyorsunuz; oysa biz euro tahsil edip euro ödeme yaptığımız için her hangi bir zararımız söz konusu olmuyor.

Bazen müşterilerimiz diyor ki; tasarrufumuz TL olarak bankada duruyor ve biz size ürün tesliminde TL ödeyelim. Biz ise müşterimize ize ödeme yapacakları euro kadar TL tasarruflarını dövize çevirmelerini tavsiye ediyoruz. TL de bize ödeseler o günkü döviz karşılığını almak zorundayız, düşük kar marjları ile çalışıyoruz ve kur farkları bize ciddi zarar verebiliyor. Merdiven Asansörlerinin Fiyatları Neden Euro;

Herkesin bildiği gibi Türkiye’de çok fazla değer dolar ve euro üzerinden hesaplanıyor. Petrol ürünleri, mazot, benzin, plastik, gaz, demir-çelik vs vs. Dolayısı ile bu şartları biz değil Türkiye’deki genel şartlar oluşturuyor. Bu sebeple Merdiven Asansörlerinin Fiyatları nı Euro döviz ile satmak zorunda kalıyoruz.

Değerli müşterilerimizin bu konuyu anlayışla karşılayacaklarına inanıyor ve daha iyi/güzel günlerin Türkiye üzerinde doğmasını diliyoruz.

Saygılarımızla

LiftArt Asansör (liftart.com.tr)

Bazı örnek merdiven asansörlerinin fiyatları:

1 kat Düz merdivenler için (Yüksek giriş gibi) ortalama 2.000 – 2.800 euro

1 kat “L” şeklinde merdivenler için merdiven asansörü fiyatı ortalama 5.500 – 7.500 euro

2 kat “U” şeklinde merdivenler için merdiven asansörü fiyatı ortalama 7.500 – 10.000 euro 

3 kat “U” şeklinde merdivenler için merdiven asansörü fiyatı ortalama 9.000 – 12.500 euro

4 kat “U” şeklinde merdivenler için merdiven asansörü fiyatı ortalama 11.500 – 14.000 euro 

5 kat “U” şeklinde merdivenler için merdiven asansörü fiyatı ortalama 14.000 – 18.000 euro 

Düz tip merdivenler için 1 kat iç mekan merdiven asansörü fiyatı ortalama 2.000 – 2.800 euro 

Düz tip merdivenler için 1 kat dış mekan merdiven asansörü fiyatı ortalama 3.000 – 3.500 euro