Konu: Engelli Merdiven Asansörü Fiyatları Hakkında Bilgiler

Bilindiği gibi çeşitli tip ve modelde asansörler vardır. Bunların içerisinde engellilerin kullanımına uygun olan asansörler de bulunur.

Engellilere uygun üretilen asansör modelleri çeşitli şekillerde olabilir. Örneğin dikey çalışan yani klasik tip yolcu asansörü olabilir. Veya engellilerin merdivenleri kullanmalarına imkan tanıyan tipte asansörler de vardır. Bunları en iyi “engelli merdiven asansörü” ifade eder. Ancak burada bahsedilen tip, bedensel engelli ve tekerlekli sandalye kullanıcısı olan engelliye uygun asansör tipidir.

Dolayısı ile engelli merdiven asansörü, tekerlekli sandalye kullanıcısı olan engelliler için tasarlanmış, merdivenleri aşmalarına yardımcı olan asansör modelleridir.

Peki bu tip asansörlerin fiyatları ne mertebedir?
Engelli tip merdiven asansörü fiyatları yerli veya ithal olmasına göre değişiklik gösterebilir. Yerli ürün satmadığımız için bu konuda her hangi bir şey söylememiz pek mümkün değil ancak ithal asansörler için size bazı fiyatlardan bahsedebiliriz.

Şirketimiz İtalyan Extrema firmasının Türkiye Tek Temsilcisidir ve bir çok asansör firmasına, müteahhide ve kullanıcılara bu asansörleri temin etmekte ve teknik servisini de vermektedir.

Önemli bir konuyu açıklığa kavuşturmak gerekirse; engelli merdiven asansörleri ile koltuklu merdiven asansörleri farklıdır. Koltuklu merdiven asansörlerini kesinlikle engelli merdiven asansörü diye söyleyemeyiz, ifade edemeyiz. İkisinin arasında çok fark vardır; kullanım olarak, teknik olarak, özellik olarak ve fiyat olarak.

Engelli Merdiven Asansörü Fiyatları
1. Düz tip merdivenler içim 3 mt’lik engelli merdiven asansörü fiyatı: 6.000 euro’dan başlar.
2. Bir kat için ise 12.500 euro’dan başlar.

Oysa Koltuklu Merdiven Asansörü Fiyatları
1. Düz tip merdivenler için 5 mt’lik asansör fiyatı: 1.800 euro’dan başlar
2. Bir kat için ise 5.000 eurodan başlar.

Bu belirtilen fiyatlar tabii ki değişkenlik gösterebilir ki; montaj yerine, ray uzunluğuna, asansör özelliklerine, park noktalarına vb gibi değişkenlere göre değişiklik gösterebilir.

Doğru fiyatlar için lütfen bizi arayarak bilgi alınız. +90 549 608 00 70

LiftArt Kaliteli Yaşam ve Asansör Sistemleri