Engelli Asansörü Hakkında

Birçok işletme ve evde birden fazla seviye vardır ve bunların çoğu, bu seviyelere erişmek için merdivenleri yukarı ve aşağı tırmanmayı gerektirir. Ne yazık ki, herkes bu merdivenleri, özellikle sınırlı hareket kabiliyetine sahip olanlar veya yaşlılar kolayca çıkamaz. Bu nedenle, başka türlü erişilemeyen çok çeşitli yerlere tam kolay erişim sağlamak çok önemli hale gelir. İyi haber şu ki, engelli olanlar veya yaşlılar için adımlarda gezinmek için mevcut seçenekler var. Buna asansörler dahildir; yüksek fiyat etiketi ile birlikte gelen şık, akıllı, yüksek teknoloji ürünü. Alternatif, uygun maliyetli ancak tekerlekli sandalye gibi ağır yükleri taşıyamayan merdiven asansörleridir. Diğer alternatif ise, hem içeride hem de dışarıda merdivenlerden yukarı ve aşağı hareket etmek için hareket sorunu olan kişiler için en kullanışlı erişilebilir ekipmanlardan biri olduğu kanıtlanmış platform asansörüdür. Bir asansörün mahremiyetini ve merdiven asansörünün düşük fiyatını sunan orta zemin olarak düşünün. Tekerlekli sandalye için bir platform asansörünün nasıl harika bir seçenek olduğunu daha fazla keşfedelim.

ENGELLİ PLATFORM ASANSÖRÜ NEDİR?
Platform asansörü, engelli veya yaşlılara bir asansörün rahatlığını, kolaylığını ve bağımsızlığını sağlayan merdivenlerden yukarı ve aşağı yükselen bir platformdur. Tekerlekli sandalyede oturan veya hareket kabiliyeti kısıtlı bir kişiyi birden fazla merdiven boyunca taşımak için idealdir. Asansörlerin çoğu kullanıcı tarafından üretilir ve merdiven asansörü gibi güvenli işlemler için başka birinin yardımına ihtiyaç duymaz. Bu, kullanıcı saygınlığını arttırırken daha fazla özerklik ve rahatlık sağlar. tekerlekli sandalye için platform asansörü, sizi ihtiyaç duyduğunuz yerlere basitlik ve güvenlikle taşımak için ideal bir çözümdür.

PLATFORM ASANSÖRÜNÜ NEREYE KURABİLİRİM?
Platform asansörlerinin en büyük avantajlarından biri, oldukça çok yönlü olmalarıdır. Sadece konutlara kurulmakla kalmaz, aynı zamanda ofisler ve ticari alanlar için mükemmel çözümlerdir. Dahası, ister düz ister kavisli olsun, iç veya dış mekanda nerede bulunursa bulunsun, her türlü basamak için idealdir. Çok yönlülük, düşük fiyat ve asansörden daha az yer gereksinimi, platform asansörünü ev sahipleri ve kuruluşlar arasında popüler bir seçim haline getirmekte ve hatta okullar bile hareket kısıtlamaları olan insanlara evlerinde ve iş yerlerinde tam bir özgürlük ve bağımsızlık sunmaktadır.

PLATFORM ASANSÖR ÇEŞİTLERİ NELERDİR?
Her biri farklı ortamlar için uygun olan farklı tipte platform asansörleri vardır ve şunları içerir:

KAPALI PLATFORM ASANSÖRLERİ
Adından da anlaşılacağı gibi kapalı bir platform asansörü, merdivenden yukarı ve aşağı taşınırken duvarlar, tavanlar ve bir kapı ile tamamen kapatılmıştır. Daha fazla güvenlik sağlar, kolayca kurulabilir ve bakımı yapılabilir ve evinize veya iş yerinizin dekoruna uyacak şekilde özelleştirilebilir.

AÇIK PLATFORM ASANSÖRLERİ
Daha küçük mesafeleri taşımak için ideal olan bu tip, rampaların pratik olmadığı veya kullanılmasının imkansız göründüğü durumlarda kullanılır. Uygun koruma sağlamak için genellikle yanlar, kapılar veya korkuluklarla kısmen açıktır. Açık platform asansörü Pennsylvania, özellikle tekerlekli sandalye veya engelliler için platform asansörü gerektiren işletmeler için uygun maliyetli bir çözüm sunar.

EĞİMLİ PLATFORM ASANSÖRLERİ
Merdiven asansörüne oldukça benzeyen eğimli platform, tekerlekli sandalyedeki veya hareket sorunu yaşayan birini merdiven eğimi boyunca taşır. En büyük avantajlarından biri, standart merdiven asansörlerinin aksine hem kullanıcıyı hem de tekerlekli sandalyeyi taşımalarıdır. Dikey platform asansörünün bir asansörünün kolayca yerleştirilemeyeceği bir konum için idealdirler. Dahası, yerleşik güvenlik özellikleriyle birlikte gelirler ve kullanılmadıklarında kolayca katlanabilirler.

PLATFORM ASANSÖRÜNÜN FAYDALARI NELERDİR?
EŞİTLİK YASASI GEREKSİNİMİ
Eşitlik Yasası kapsamındaki yükümlülükler, işletmelerin ve hizmet sağlayıcıların engellilere erişim için işyerlerinde makul ayarlamalar yapmasını gerektirir. Bu, hareket kabiliyeti kısıtlı kişiler için tesislerin kurulması gerektiği anlamına gelir. Platform asansörü, engelliler için eve erişilebilirlik için iyi bir seçenektir ve ihtiyaçlarınızı karşılamak için farklı tiplerde ve tarzlarda gelirler.

GÜVENLİK
Platform asansörü, bir kişinin tekerlekli sandalyeden inmesine gerek olmadığından, merdiven asansörüne kıyasla daha fazla güvenlik sunar. Sevdiklerinizin merdiven boyunca sorunsuz bir şekilde taşınacağından emin olabilirsiniz.

VERİMLİLİK
Bir platform asansörü, hızından veya güvenliğinden ödün vermeden ağır ağırlığı taşıyabildiğinden oldukça verimlidir. Dahası, kurulumu hızlıdır ve düşük bakım maliyeti gerektirirler. Tek gereken, onu çalışır durumda tutmak için tek fazlı bir elektrik prizidir. Ev sahipleri ve işletmeler için uygun maliyetli bir çözüm.

BAĞIMSIZLIK
Platform asansörünün en önemli avantajlarından biri, kullanıcıların evlerinde veya kamusal alanlarda yardıma ihtiyaç duymadan merdivenlerde serbestçe hareket etmelerine olanak tanıdığı için sağladığı bağımsızlıktır. Birinin sadece platforma girmesi ve istenen hedeflere ulaşmak için kontrolleri kullanması gerekir.

LiftArt Engelli Asansörleri
Aralık 2020