Engelli Asansörü Çeşitleri

Engelliler için asansörler veya Engelliler için asansör sistemleri, herhangi bir yüksekliğe çıkamayan veya merdiven çıkamayan kişiler için tasarlanmıştır.

Tasarımcılar ve mühendisler, iki kat arasında seyahat etmek için tüm engelleri kaldırmak istiyor. Bu amaçla birçok türde engelli asansörü tasarlanıp üretilmektedir.

Bunlar şu şekilde özetlenebilir:

Tekerlekli sandalye için engelli asansörleri
Tekerlekli sandalye platform asansörleri
Dikey platform asansörleri
Koltuklu Merdiven asansörleri

Engelli yolcuların tekerlekli sandalye kullanması tekerlekli sandalye asansörlerini tercih edebilir. Bu tip asansörler genellikle 1 ile 2 metre arasında çalışır. Eğimli tekerlekli sandalye asansörleri veya tekerlekli sandalye platform asansörleri firmamız tarafından temin edilebilir. Alan sınırlı olduğunda, dikey tekerlekli sandalye asansörleri bir platformla çalışarak kolayca kurulabilir. Dikey tekerlekli sandalye asansörleri konforlu bir şekilde donatılmıştır ve montajı kolaydır, ofislerde, kamu binalarında ve evlerde eşit olarak kullanılırlar. Engelli asansörler, uzmanlar tarafından elden geçirilmeli ve periyodik olarak kontrol edilmelidir.

Merdivenler aynı olmadığında, merdiven asansörleri sonsuz derecede tercih edilir. Sonuç olarak, bir merdiven asansörüne olan talepler yüksek ve çok çeşitlidir. Genel olarak tüm merdiven asansörü modelleri, bilgi birikimimiz ve tecrübemizle ayrı ayrı tasarlanır ve kişiye özel yapılır.

Engelli kişiler için merdiven asansörleri hem evin içinde hem de dışında kullanılabilir. Bu tip bir asansör hem kavisli bir merdiven çevresinde hem de düz bir çizgide çalışabilir ve bir ray üzerinde yukarı ve aşağı hareket ettirilebilir. Her türlü asansör ISF Asansör ve Mühendislik Firması tarafından temin edilmekte olup, kısa teslim süreleri ile dünyanın her yerine teslim edilebilmektedir. Engelli asansörlerinin tamamı Avrupa Standartlarına göre ISF tarafından sağlanabilmektedir. Felsefemiz insan hayatı her şeyden daha önemli ve değerli olduğu için mühendislerimiz her çözüm için uygun fiyatla yeni projeler sunar. Çözümlerimiz, mevcut binalar için engelsiz erişim sağlamak için de uygundur.

LiftArt
Engelli Asansörü Çeşitleri
Ocak 2021