Konumuz: Engelli Asansörü Amacına Göre En İyi Nasıl Seçilir?

Bir Engelli asansörü, evdeki her seviyeye kolay erişim sağlayan bir platform kaldırma veya tekerlekli sandalye asansörüdür. Bu tip dikey platform asansörü (Vimec Homelift) evin içinde veya dışında kullanılabilir ve mimari özellikten ödün vermeden rahat erişim sağlar.

 

Engelli Asansörü Amacına Göre En İyi Nasıl Seçilir?

Bir Engelli Tipi Asansör, en az 200 kg kapasiteli 16 m dikey uzunluğa kadar olan uygulamalar için çok uygundur. Bu asansörler, merdivenlerin erişilebilirliğe engel oluşturduğu durumlarda ana girişe erişmek için çok sık olarak tercih edilmektedir. Aynı zamanda evin katları arasında seyahat etmeyi sağlar ve engelli asansörü ile merdiven asansörüne alternatif sağlayabilir.

 

Engelli Asansör Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Noktalar

Bir engelli asansörünün projeniz için en iyi seçenek olup olmadığını belirlerken, aşağıdakileri dikkate almalısınız:

Asansörün asıl amacı nedir? İnsanları, engellileri, yiyecekleri, çamaşırları veya diğer yükleri taşımak için asansörü kullanmayı mı planlıyorsunuz?

Asansörün hangi yüksekliğe kadar çıkması gerekir? Asansörün seyahat etmesinin gerekeceği mesafenin tam kapsamını belirleyin. Yerden sundurmaya veya evin katları arasında nakil için mi kullanılacak?

Asansörü kim kullanacak? Tüm yolcuları ve tüm tekerlekli sandalyeleri veya scooterları yerleştirmek için platformun ne kadar büyük olması gerekiyor? Hem mevcut ihtiyaçları hem de gelecekteki potansiyel gereksinimleri dikkate alın. Engelli asansörü

Asansörün taşıyacağı kapasite nedir? Taşınması gerekebilecek öğelerin yaklaşık ağırlığı nedir?

Uygulamanız için en uygun yapılandırma hangileridir? Hem asansörler hem de platformlar, aynı tarafa giriş / çıkış, düz veya 90 derece bitişik dahil olmak üzere çeşitli konfigürasyonlara izin verir. Taşımaya en uygun tarafı ve düşünün ve tercih edin. Engelli asansörünün çalışacağı zemin, taraf çok önemlidir.

Hangi hızda seyahate ihtiyacınız var? Engelli asansörleri hızının sadece 6 cm ile 15 cm/sn arasında olduğunu ve bu hızları geçmediğini unutmayın. Bunun kararınız üzerinde bir etkisi olup olmadığını belirleyin.

Maliyetleri nasıl kısarsınız veya hangi özelliklerden tasarruf edersiniz? Engelli asansörleri, standart bir ev asansörüne göre maliyet-rekabetçi bir alternatif sunar ve hedefiniz, maliyetleri mümkün olduğunca düşük tutmaksa çözüm olabilir.

Planlama Yaptıktan Sonra Gerçekleşmeye Geç: Projenizin planlama aşamalarında veya işe başlamadan önce sorularınız varsa, daha fazla bilgi için şirketimizi arayabilirsiniz. LiftArt, ulusal ve yerel gereksinimlerinizde uzmanlaşmışlardır ve engelli asansörünüzün planlama ve tasarımında size yardımcı olacaktır. Uzmanlıklarımız ile projeniz kolaylıkla uygulanabilir. Engelli asansörü fiyatları için de LiftArt’ı arayabilirsiniz.

LiftArt Engelli Asansörü