Yazı Konusu: en iyi merdiven asansör markaları

Dünyanın bir çok kıtasında merdiven asansör üreten fabrikalar bulunmaktadır. En fazla marka olan kıta ise Avrupa kıtasıdır. Bununla birlikte Amerika’da, Asya’da ve Avustralya da üretim yapan firmalar bulunmaktadır.

Kıtaları tek tek incelersek; Asya kıtasında üretim yapan ülkeler arasında Çin bulunmaktadır. Çoğu merdiven asansörü özel olarak merdiven şekline göre üretildiği için Çin’de de fiyatlar diğer ülkelerin üretim maliyetleri gibidir. Yani fiyat farklılıkları fazla yoktur, çünkü üretim adetleri alışık oldukları gibi seri üretim şeklinde değildir, düşük adetlerdedir. Çin’in üretim teknolojisi ise seri üretim üzerinedir. Ayrıca Çin merdiven asansörlerini ucuz üretebilmek için her zamanki gibi kalitesiz malzeme kullanmaktadır.

Amerika kıtasına gelirsek, kuzey amerika kıtasında hem Amerika ve hem de Kanada’da üretim yapan firmalar bulunmaktadır. Ancak bu firmaların ürün kalitesi Avrupada üretim yapan firmalara göre daha düşüktür.

Avrupa kıtasında ise daha fazla ülkede merdiven asansörü üreten firmalar bulunmaktadır. Üretim yapan başlıca ülkeleri Hollanda, İngiltere, İtalya, Almanya, İsveç, İsviçre, Çekoslavakya, Polonya olarak sayabiliriz.

Merdiven asansöründe üretim teknolojisi, kalite, üretim adetleri ve ihracat bakımından avrupadaki ülkeler diğerlerine göre daha öndedirler.

Avrupada ise merdiven asansörü konusunda sıralamayı birinci olarak Hollanda, ikinci olarak İngiltere ve üçüncü olarak İtalya almaktadır.

Bu ülkeleredeki üreticileri ve markaları üretim teknolojisi, kalite, satış sonrası servis, ihracat rakamları ve bilinirlik bakımından ilk üç markayı sayarsak;

Birinci sırada Handicare – Hollanda
İkinci sırada Minivator – İngiltere
Üçüncü sırada Vimec – İtalya’yı

En iyi Merdiven Asansör Markaları olarak sayabiliriz.

Örneğin Handicare 1886 yılında kurulmuş bir asansör firmasıdır ve dünyanın en eski merdiven asansörü üreticisidir. Yıllar içerisinde tecrübesini ve kalitesini yükselterek en iyiyi üretmeyi kendisine prensip edinmiştir.

Bu sebeple merdiven asansör kullanıcısı yolda kalmasın diye asansörün arıza riskini en aza indirecek dünyadaki tek çift sürüş motorlu merdiven asansörünü üretmiştir. Başka hiç bir markada bulunmayan bu özellik ile Handicare dünyanın 1. merdiven asansör markasıdır.

Merdiven Asansör Sistemleri:

En iyi Merdiven Asansör Markaları

Ocak 2017, Türkiye