Konu: Canon Deneyim Merkezi Artık Engelsiz

İstanbul Eminönü’nde bulunan Canon Türkiye, kullanıcılarının makinelerini deneyip test edebilecekleri harika bir merkez kurdu: Canon Deneyim Merkezi adındaki bu merkez artık engelli ve yaşlılar için de uygun.

Canon Deneyim Merkezi yaklaşık olarak 1 yılda tamamlandı ve kullanıcılar, fotoğraf meraklıları Canon’un tüm modellerini burada deneyebiliyorlar, bilgisayarda görüntüleyebiliyor ve düzenleme yapabiliyorlar.

Binanın üçüncü katında ufak ama şirin bir cafeleri var ve üstelik ücretsiz. Bu cafede  Canon sevdalıları ve fotograf meraklıları dinlenirken bilgi birikimlerini de paylaşıyorlar.

Ancak üst katlarda bulunan teknk servise veya cfeye ya da bürolara ulaşmak için engellilerin bir merdiveni aşmaları gerekiyor. Çünkü asansör birinci katta. İşte bu asansöre ulaşmak için bir kat merdiven çıkılması gerekiyor ve Canon yetkilileri erişebilirlik konusunda hassas oldukları için acilen bu konuyu değerlendiriyorlar ve merdivenlere asansör yaptırıyorlar. Yaptırdıkları merdiven asansörün markası ise Handicare; tıpkı kendi markaları gibi büyük bir markayı tercih etmişler.

Şimdi yaşlı veya engelli misafirler bu merdivenleri kolayca aşabiliyor ve istediği kata ulaşabiliyorlar.

Canon Deneyim Merkezi Artık Engelsiz bir merkez.

Canon yönetimine engellilerle ilgili hassasiyetleri için teşekkürlerimizi sunuyoruz.

LiftArt Asansör

Mart 2019