Engelli Robot Kolu
Engelli Robot Kolu
Engelli için Robot Kol
Engelliler için Robot Kol

Robotik Kol iARM (akıllı yardımcı robot kol) yaşamınızı daha özgür hale getiren bir robot koldur. Yeme, içme, bir şeyi yerden kaldırma, yemek hazırlama, makyaj yapma… vs… Şimdi tüm bu işleri kimsenin yardımını istemeksizin tek başınıza yapabileceksiniz. Robotik Kol – iARM akülü tekerlekli sandalyenize monte edilir ve nerede ne yapıyorsanız yapın ihtiyaçlarınıza en iyi cevabı verebilmesi için programlanır.

İhtiyacınız olan ve istediğiniz (hemen hemen) her yere monte edilebilir. Akü ile çalışır ve çok çok az enerji harcar.
iARM ın açılımı “intelligent Assistant Robot Manipulator” dür.

Ne kadar özgür olabileceğinize şaşıracaksınız..!

Model: iARM
Üretici: Assistive Innovation
Türkiye Genel Distribütörü: LiftArt
Menşei: Hollanda

Robot kola birçok şekilde kumanda edebilirsiniz. Kumanda seklinizi engelinize göre uygulayabiliriz. Elinizle veya parmaklarınızla kontrol edebileceğiniz joystick ile numerik keypad ile, çene mouse u veya joystick i ile, ayak joystick i ile, notebook ile, iPod ile vs…

5 farklı kontrol menüsüne sahiptir.

1. Başlama Menüsü
Baslıkta söyle der: ‘Bu menü iARM i başlatmak içindir.’ Bu menü kolu uzatmak ve toplamak için kullanıldığı gibi alt menü olarak içme fonksiyonu da içermektedir. iARM bu menüde lift olarak kumanda edilebilir.
2. Makro Menü
Bu yeni menü pozisyonların hafızaya alınmasını sağlar. Toplamda en çok küllendiğiniz 12 pozisyonu bilgisayara kaydedebilirsiniz. Bunun anlamı bir noktaya erişmek için iARM i adim kumanda etmenize gerek duymadan bir noktadan önceden kaydedilmiş başka bir noktaya caniniz butonlara hangi sıklıkla basmak isterse istesin kolayca götürebilmektir.
3. Eklem Menü
iARM kontrol edilebilir 6 ekleme sahiptir. Bu menüde her eklemi bağımsız olarak kontrol edebilirsiniz. Fakat bu kullanımı zor ve robotu oynatmak için çok zaman kaybettiren bir program olduğundan çok sık kullanılmayacaktır.
4. Kartezyen Menü
Kartezyen menü (2 boyutlu hareket) temelde bir şeyler içmek için kullanılan bir programdır. Robotun eli sizin programladığınız pozisyonda kalır. Bütün hareketleri robotun elini sabit tutarak yapabilirsiniz, tabi arzu ettiğiniz tam olarak buysa!
5. Pilot Menü
Bu menü boş yere “Pilot” diye adlandırılmadı; bu menünün hareketleri tıpkı bir uçağın hareketleri gibidir. iARM bu programda elin yönünü izler. Bu menü sayesinde mesela, tuvalinizde bir sanat eseri ortaya koyabilirsiniz!

Daha fazla bilgi ister misiniz? Derhal sizinle en güzel şekilde ilgilenecek bir personelimizle irtibata geçin ya da bir broşür isteyin.

Aşağıda iARM ürününün tanıtım filmini izleyebilirsiniz ve broşürüne ulaşabilirsiniz.

Daha fazlasına ulaş ve daha fazlasını basar…
Gerçek Özgürlük… Bizim herkes için sağlamaya çalıştığımız bir değer.

Biz, gelecekten ilham alırız…
Zürafalar ağaçlardaki yapraklara erişebilmek için uzun boyunlara sahiptirler. Filler hortumları olmadan kendi kendilerine yıkanamazlar. Maymunlar ormanın içinde hareket edebilmek için uzun kuyruklara sahiptirler. Tüm bunlar bu hayvanlara özgür yasayabilmeleri için fazladan bir şeyler verir.

Gerçek özgürlük… Bizim herkes için sağlamaya çalıştığımız bir değer. LiftArt halen kronik hastalara ve engellilere elinden gelen tüm imkânları seferber ederek onlara daha özgür bir yasam sunmak için araştırmalarını sürdürmektedir. İhtiyacı olan herkes için araştırma yaparak yeni çözümler bulmak üzere ise koyulduk. Düşünün… Kapıyı açabiliyor, yiyip içebiliyor ve köpeğinizi yanınıza alıp yürüyüşe çıkabiliyorsunuz. Başka kimseden yârdim almadan! Bugünden itibaren (Şimdilerde) bu hayal gerçeğe dönüşüyor.

İyi bir servis vermeyi ve sürekli üretim metotlarımızı geliştirmeyi amaçlıyoruz. Müşterilerle kurduğumuz irtibat, onların önerileri ve beklentileri bizi pek çok gelişmeden haberdar ediyor. Bunlar bizi coşkulu ve sevkli tutuyor. Müşterilerimiz sayesinde her geçen gün biraz daha gelişiyoruz. Sınır tanımıyoruz!

Engelli Robot Kolu iARM
5 (100%) 19 Kişi Oy Kullandı